Hoe plaats je een foto op dit forum, klik hier voor nadere uitleg.
Steun het forum. Koop via deze links: Nederlandstalige bierboeken, Engelstalige bierboeken, een bierig artikel of een ander artikel van bol.com
0 leden en 1 gast bekijken dit topic.
Heb je iets nodig dat je bij Bol.com wil kopen? Zoek het op met de bovenstaande advertentie en bestel. Pas het zoekwoord aan. Je kunt zoeken in de volledige catalogus van Bol. Door de spullen van Bol te kopen via onderstaande advertentie steun je het forum en het kost je niets extra. Voor de bierliefhebber hebben ze overigens meer spullen dan je zou verwachten. Zoek maar eens.
Om dat ik geen krassende driepoot op mijn vloer wil, hier mijn setup. Een schraag uit bouwmarkt (kan 400 kg dragen) verlengd met 2 latten. Samen met ratelspanband 30 euro kwijt.Ben benieuwd hoe dit gaat.
Het voordeel van 4 poten op de grond is in ieder geval dat er niets kan instorten wat wel het geval is mochten de poten van het aanrecht afschuiven.
Vandaag aan de slag geweest met het fabriceren van een spoelinstallatie voor onze brouwketel. Volgende week voor het eerst uitproberen.
Takel is een leuk alternatief, maar die rustpunten voorkomen een hoop potentiële stress op de takel.
Hoeveel stress praat je eigenlijk over? Totaal een kilotje of 9?
Ziet er indrukwekkend uit. Maar waarom heb je geen oog gemaakt aan bovenste buis? Je kunt dan traploos de korf omhoog takelen met een paar katrollen. En als het rek wat hoger is kun je takel of een ratelspanband gebruiken. Overigens is het rek zoals jij dat ontworpen hebt een mooi alternatief voor een bezoek aan de sportschool...
Handvat is iets gebogen in het midden, door het gewicht kant het geen kant op en blijft hij goed in het midden hangen. Speling rondom de maischkorf is ook minimaal dus denk dat het geen meerwaarde heeft, alleen extra werk
Dank voor de inspiratie. Ik denk dat ik voor deze optie ga, maar dan met vier latten. Ziet er uit als een leuke en goede betaalbare oplossing.
Met vier latten kun je doen. Toch staat deze opstelling behoorlijk stabiel, waarschijnlijk is dat te danken aan het lage zwaartepunt, en de korf zit de meeste tijd ruim in de Grainfather zelf, waardoor omstoten eigenlijk niet gebeuren kan.
Zolang je er niet aan komt zal het inderdaad stabiel staan, maar met de schraag zo op het randje van het aanrecht heeft het maar een klein tikje nodig om eraf te schuiven waardoor het eigenlijk wachten is tot het mis gaat.Gaat 1x goed en misschien nog een paar keer. Maar dat ie een keer gaat geef ik je op een briefje.edit.En je geeft aan kan 400 kg hebben... Of moet het toch slechts 40 kg zijn.40 kg zonder latten eraan. Door de latten komen er veel grotere krachten op de schraag waardoor je het gewicht wat het kan hebben behoorlijk moet verlagen.
Deze schragen kunnen 400 kg aan, dat is geen tikfoud. Met latten wordt dat uiteraard minder, maar dat is niet erg, een natte korf weegt tussen de 2 a 6 kg?Het risico dat het afschuift van aanrecht afschuift is echt minimaal, het spoelen duurt maar 10 a 15 minuten, en dan hang de korf nog zeker voor 1/3 in de ketel. Ik vind het risico aanvaardbaar.