De cold crash zoals wij doen heeft, zoals EBC aangeeft, weinig zin.
De oorsprong zit in een methode om bier heel snel steenkoud te klaren. Hierbij laat men een dunne film bier langs een rvs wand van -2°C oid lopen. De bevroren laag bier wordt steeds van de wand geschraapt en in het vat ontstaat een soort bier slush-puppy. Hieraan wordt continue vloeistof ontrokken die helder is en blijft. Het geheel is zo afgestemd dat het alcoholgehalte van het bier niet meer dan 0,5% stijgt (eisbock). Zolang het daaronder blijft wordt de methode door de Amerikaanse wetgeving niet als een destillatiemethode gezien en mag het eindproduct nog bier heten. Kortom, een van de vele, halfslachtig klok en klepel, uit het industriële brouwen overgenomen processen.
Koelen heeft wel zin als je je bier met vislijm, gelatine oid wilt klaren of als je zeer lang bij -1°C lagert (minimaal 3 maanden), anders doet geduld wonderen.
Koelen heeft zin bij geforceerd carboniseren (ook niet echt nodig) en bij onder tegendruk afvullen. Maar bij geen van allen hoeft het koelen snel te gaan.
Ingo