Zijn het 10 brouwsels geweest met hetzelfde recept als basis? Dan is het misschien leuk om het verschil in bitterheid van de bieren vast te stellen. Een hogere pH zou een hogere bitterheid moeten opleveren.
Ja de basis is hetzelfde. Hetzelfde water (op een uitzondering na, nr

, dezelfde moutstorting en geschroot met dezelfde schrootmolen.
Maar als het op de gebruikte hop aankomt zijn er toch wel verschillen... Er zijn brouwers die minder hop hebben gebruikt of zelfs een hop hebben weggelaten.
Gezamenlijk brouwen is iets wat meer verenigingen doen. Het zou interessant zijn als de test ook bij een andere vereniging wordt uitgevoerd. Ik kom graag om de metingen te doen. Er moeten eerlijk gezegd ook betere afspraken worden gemaakt over het invullen van een logboekformulier voor de test. Omdat bij mij een griep in de weg zat is dit bij De Roerstok allemaal niet perfect verlopen. Eigenlijk horen twee personen alle informatie verzamelen. Er moeten veel gegevens verzameld worden voor betrouwbare resultaten.