is een ontluchter in de dop danwel tapkop noodzakelijk wanneer je hergist plaats laat vinden op het vat?
Zo lang dat niet gebeurd kun je de dop natuurlijk los draaien, op het moment dat de dop niet meer afsluit doordat de rubbere afsluiting geen contact meer heeft zal de druk weglopen langs de schroefdop.
Ik denk dat het geen "moeten" is, maar als de leverancier ze er bij levert, waarom zou je het dan niet doen? En nog mooier is natuurlijk als je een CO2 cilinder koopt en een "ball lock" koppeling er bij koopt met tapkop. Zo kun je zelf je bier carboniseren, en meteen uit het vaatje tappen op druk met alle voordelen van dien (meer controle over koolzuurgehalte, cleaner bier, minder slurrie)!!
Dat maakt deze vaatjes in mijn ogen juist zo interressant. (zei het niet dat ik al met veel plezier gebruik maak van Corny Kegs)