Basic brewing radio heeft eens een experiment gedaan. Een wort werd in tweeën gesplitst en een deel werd heet flink belucht (kloppen met de garde tot de armen er bijna vanaf vielen) en de andere niet. Op verschillende momenten na het bottelen werd het bier geproefd tot wel een jaar later. Verschillen waren er niet of minimaal. In ieder geval werd geen verschil gevonden in oxidatiesmaken.
Op dit experiment zou ik niet blindvaren.
In het verleden had ik een hevelfilter waarbij knelfittingen zaten boven het vloeistofniveau. Diverse keren merkte ik destijds dat het hevelen niet helemaal verliep zoals bedoeld. Er werd lucht aangezogen via de knelkoppelingen.
In de smaak van mijn bieren was dat te proeven.
Het probleem werd opgelost door dit gedeelte van de hevelfilter te vervangen door een pijp uit één stuk waarbij de bochten gebogen zijn. Het oxidatieprobleem was opgelost. Sindsdien weet ik dat hete wort oxidatie echt bestaat en niet tussen de oren zit.