Voor een meting tijdens vergisting, reken je de SG aflezing om in brix, of Plato dat mag ook. Het is ongeveer gelijk aan delen door 4,2 (zonder de 1000, dus 40 voor 1040)
Je SG meting van 1029 is dan 7,3 brix
Een en ander vraagt misschien wat meer toelichting
Om te beginnen zou ik even nagaan of je inderdaad met een SG schaal te maken hebt. Maak daarvoor even een suikeroplossing en meet zowel met de hydromerter als de refractometer. Ze zouden dan allebei hetzelfde moeten aangeven.
Als je indrdaad een refractometer hebt die geijkt is in SG, dan is die ijking gedaan voor sucrose oplossing. In feite meet je natuurlijk brekingsindex en de refractometer kan niet weten om wat voor stof het gaat. Om het gemeten SG om te rekenen naar Brix schaal moet je dus net doen alsof je met sucrose oplossing te maken hebt. Je rekent dan terug van brekingsindex naar soortelijk gewicht alsof het sucrose is.
Je kunt het SG omrekenen naar Brix als volgt:
Brix=(SG-1000)/k, waarbij k=3.99 bij SG=1040, 4.06 bij SG=1060 and 4.14 bij SG=1080
Een nauwkeuriger formule is:
Brix=260.9*(SG-1000)/SG (zie boekwerk 'rekenen aan bier', paragraaf 5.8',
http://www.triple-w.org/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=19&Itemid=65 )
Vervolgens kun je inderdaad de bestaande tooltjes gebruiken om de gisting te volgen. Ik gebruik zelf natuurlijk mijn eigen tooltje omdat ik weet dat daar de meest direkte berekeningen in zitten, gebaseerd op de theorie achter brekingsindex en soortelijk gewicht. Refractometertool: (
http://www.triple-w.org/index.php?option=com_docman&task=doc_download&gid=26&Itemid=65)
HansH
ps vergeet niet eerst de gist eruit te filteren als je tijdens de gisting meet, anders krijg je een vage aflezing. (kan bv met een injectiespuitje met slangetje en opgerold stukje keukenpapier daarin licht aangedrukt. Errst wort opzuigen in het spuitje, dan slangetje met papiertje erin aanbrengen en dan voorzichtig enkele druppeltjes door het slangetje op je refractometer laten druppelen )