Jeroen, ik heb (en had afgelopen weekend) het idee dat jij (of PINT) een probleem hebt met de bierkeurmeesters, en dat je daarom probeert om een beetje te stoken. Maar dat laat ik me niet gebeuren

. Dat doe je maar direct. Al die gekkigheid bij die biervergaderclubjes

.
Het bier is heel goed beoordeeld, met 85 punten. Ik ben het met de keurmeesters eens dat het een lekker bier is, maar dat er nog wat complexiteit mist in
de smaak van het bier. In het bovenstaande citaat merkte ik alleen maar op dat
de ingredientenlijst van het bier wel behoorlijk complex is, maar dat dit twee dingen zijn die weinig met elkaar te maken hebben.
Dit kon je ook lezen in het stukje van het bericht dat je niet hebt geciteerd:
Zo zie je maar, dat je voor een complex bier geen complex recept nodig hebt.
Dit betoog ik al jaren (zie bv mijn simpelheitsgebot) en ik ben het dus helemaal eens met de heren keurmeesters. Bij een volgende versie ga ik misschien de storting nog iets moutiger maken, en/of minder spoelen. Ik denk dat dat zal leiden tot een bier met meer moutcomplexiteit om tegen de hop op te boxen.
Zo!

(een volmaakt tevreden) JW.