Het gebeurt ons allemaal wel eens, mij nu ook...
Mijn ondergistend bier, gekoeld met mijn nieuwe coolfermenter, is gestopt met gisten!

Het begon allemaal geweldig en de temperatuur is 10.0 ēC geweest, continu, geen afwijking. Toch lijkt hij bij 1020 (62%) te blijven hangen. Ik heb overgeheveld en de temperatuur laten stijgen tot 18 ēC voor een diacetylrust.
Maar gisten doet hij ogenschijnlijk niet meer. Ik concludeer dat aan de hand van het waterslot (Jacques komt dit bekend voor...).
Nu het experiment...ik roep wel vaker om gistvoeding toe te voegen bij gestopte vergisting, maar niemand van jullie reageert daarop. Dus ik doe het nu zelf. Helpt gistvoeding bij gestopte vergisting? Dit integenstelling tot beluchten, suiker toevoegen, korrelgist toevoegen, etc.
Ik heb vandaag om 21:30 uur een theelepel Wyeast voeding in wat water opgekookt en toegevoegd. Nu, om 22:30 staat het waterslot elke 10 seconden te blubben en dat is behoorlijk vaker dan een uur daarvoor. Ik weet dat dit nu nog niks zegt. Het kan ook gewoon CO
2 ontwikkeling zijn. Maar dat duurt nu dan wel erg lang...
Ik hou jullie op de hoogte.
Dit experiment kan nog net op de valreep van november...