De hopoogst was prima dit jaar, en met eigen hop zelfs een 1e prijs voor mijn Alt met Northern Brewer.

Northern Brewer 3282 gram nat - 776 gram droog- plant is nu 3 jaar
Intratuin hop 1080 nat / 275 gram droog - vorig jaar uitgegraven en deel teruggeplant= 1e jaar
Target -166 gram nat-40 gram droog- 1e jaar en deels opgevreten door de slakken tijdens vakantie in juni.
Maar na 3 jaar in de volle grond ging ik 'even' de Northern Brewer uitgraven. Wat een verschil met mijn onbekende hopsoort van Intratuin!!
Deze graaf ik iedere 3 jaar in de herfst uit, en deze heeft dan een vrij wijd wortelgestel wat makkelijk te verwijderen is.
Maar de Northern Brewer had niet veel wortels, maar deze gaan wel zeer diep.

Er zijn 2 dikke uitlopers die onder de bestrating en de vlonder verder groeien.
Tot op zo'n 70 cm kon ik graven, maar daarna zat ik klem tussen de schutting en de bestrating, en nog steeds ging er een wortel van ca.3 cm naar beneden.
Dus ook een speciekuip ingraven geeft voor deze hopsoort geen zekerheid dat hij binnen de perken blijft.
Theo